1 / 7
Prodavam stara Makedonska kniga
150 €
25.03.2021 20:22

Аеродром / Скопје

Единствена можност да се купат стари историски списанија „Илустриран Илинден“ со голем број на слики и текстови за Македонија. Станува збор за 15 списанија спакувани во една книга од периодот на раните 30-ти години од минатиот век. Овие списанија не можат да се купат никаде на друго место. Запознајте е со историски факти за Македонија од оригинални извори. Тука има слики текстови за голем број познати и помалку познати војводи, комити, чети, населени места и сл. Има дури и податоци за попис од 30-тите години.

Категорија: Книги и литература / Книги / Антички книги

Се продава од:

Gogo
Потврден огласувач
078242949
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам