1 / 12
Се продава куќа во Центар на Штип
58.000 €
16.03.2021 09:36

Штип / Штип

Број на соби:

4

Квадратура:

80 m²

Број на спратови:

Приземје

Греење:

Дрва

Дворна површина:

52 m²

Тип на домот:

Половина куќа

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Празен

Година на градба:

2000

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југ

Адреса:

Личка

id: sh1020/личка 4,
штип македонија
58000€
description
https://we4home.mk/property/kuka-licka-4/
куќа во центарот на штип
house - штип
Се продава Куќа во центарот на Штип од 80м2.
Куќата се наоѓа на улица Личка број 4 или на само 3 мин од Штипската Гимназија и основното училиште Ванчо Прќе.
На имотен лист има 80м2 и плус дополнителна летна кујна, куќата е на приземје со паркинг место и двор.
Распоред:
Ходник, голем салон, две спални, кујна со трпезарија и остава, тоалет, преден и заден двор со летна кујна.
Куќата е изградена во 2000 година со отворен камин во салонот, подлогата е пархет и плочки, прозорите се тепрмопан дрво, нова влезна врата бленд.
Забелешка.
Се продава станот на приземјето од куќата, кое е физички оделено од горниот спарт кој излегува на друга улица со посебни влезови. (нема никаква допирна точна со станот на први спрат). Куќата се продава без мебел.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам