1 / 2
DENON AVR-600RD
4.500 МКД
28.04.2021 14:31

Тетово / Тетово

Se prodava resiver denon AVR 600 RD
Resiverot e vo fabricka sostojba bez grepki i ne e popravan nikogas raboti sekoe kopce na nego

Specifications
Tuning range: FM, MW

Power output: 50 watts per channel into 8Ω (stereo)

Surround output: 50W (front), 50W (center), 15W (rear)

Frequency response: 10Hz to 50kHz

Total harmonic distortion: 0.08%

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 74dB (MM), 92dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 6Ω to 16Ω

Video Connections: composite

Dimensions: 434 x 142 x 315mm

Weight: 7.6kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

Ile
Потврден огласувач
075527080
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам