1 / 6
ZASTAVA 101 1977 STAR TIP ITALIJANSKI MOTOR
600 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

01.08.2022 14:52

Гостивар / Гостивар

Марка:

Zastava

Модел:

101

Година:

1980

Гориво:

Бензин

Километри:

60000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

04.2021

Сила на моторот:

40 kw / 54 ks

Kласа на емисија:

Еуро 1

Se prodava Zastava 101 1977 Godina Star tip so Italijanski motor 1.1 40kw. Jas sum vtor sopstvenik, a prviot sopstvenik ja imase poveke od 40godini.Ima pominato originalni 60.000 KM, kolata e zdrava, ne e varena ne e krpena, kosovite se zdravi i e odlicen proekt za ljubiteli i poznavaci na oldtimeri.
ZA POVEKE INFORMACII BARAJTE NA OVOJ BROJ!!! 072 661 535 KIKO

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

bube
Потврден огласувач
070504260
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам