1 / 1
Gaming Mouse HECTOR
750 МКД
26.07.2021 11:48

Чаир / Скопје

Состојба на предмет
Нов

🔴Gaming Mouse HECTOR

✅5Д ДИЗАЈН
Опремено со 5 копчиња за брзо дејствување при играње + дополнително копче DPI лоцирано под глувчето.

✅ГЕЈМИНГ GRADE SUNPLUS SENSOR
Опремен со оптички сензор SUNPLUS 6651 до 6400 DPI.

✅ПРИМЕНА НА ДПИ
Копчето DPI овозможува префрлување помеѓу 800/1600/2400/3200/4800/6400 DPI, давајќи ви го вистинското ниво на прецизност за која игра и да играте.

✅РГБ ИЛУМИНАЦИЈА
Целосна контрола на RGB осветлување (16,8 милиони бои) со софтверот.

✅СОФТВЕР
За да поставите RGB осветлување и индивидуални копчиња, преземете го софтверот со посета на: www.whiteshark.biz/en/download

✅ОБЛИЧЕН ГУМЕН
Го подобрува зафатот, спречувајќи лизгање на прстите.

______________________
Arena Kompjuteri
Bul. Hristijan Todorovski Karposh ,78
Skopje, Butel
+389 75 30 30 00
+389 75 22 22 01
arenaelectronics@live.com
www.ae.mk

Категорија: Компјутери / Геминг и Дотатоци за Геминг / Геминг - Мауси, Тастатури, Мауспади

Се продава од:

Arena Electronics
Hristijan Todorovski 78, Butel, Skopje
Потврден огласувач
075477087
Испрати Е-маил до огласувачот

Mause + Tastatura B2100

2090 МКД

SET KEYBOARD & MOUSE - KM170

699 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам