1 / 3
Onkyo A 9211
120 €
Цената не е фиксна
17.11.2022 15:20

Куманово / Куманово

Одлично појачало со далечинско ....
Спецификации:
Type Integrated Stereo Amplifier
Number of channels 2
Output Power (8 Ohm) 60 W
Frequency Response 15 - 50000 Hz
Signal/noise ration 102 dB
Total harmonic distortion 0,08 %
Rated output (line) 150 mV
Input Sensitivity (line) 150 mV
Input Impedance (line) 25 kOhm
Input Sensitivity (MM) 2,5 mV
Input Impedance (MM) 50 kOhm
Treble control ±8dB at 10kHz
Bass control ±8dB at 100Hz
Dimensions (WxHxD mm) 435 x 120 x 331 mm / 17-1/8" x 4-3/4" x 13-1/16"
Weight (kg) 6.7 kg / 14.8 lbs

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Marjan
Потврден огласувач
072520000
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам