Се продава куќа со дуќан и барака
По Договор
21.04.2021 15:05

Тетово / Тетово

Број на соби:

6

Квадратура:

140 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Струја

Дворна површина:

77 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Наместен

Број на балкони:

Тераса + 2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Исток

Адреса:

Тодор Ципоски Мерџан

Се продава куќа на улица Тодор Ципоски Мерџан (Саат мало). Куќата е на два спрата со локал од 88м2 целосно опремен и во функција и барака од 10м2(регулирана и запишана на имотен лист) Станбената површина е 140м2, со балкони на секој спрат и на првиот спрат има и тераса. Куќата излегува директно на улица. За дополнителни информации контактирајте не на тел: 078 818 818 Мики, секој ден од 8ч. до 21ч.
Ви благодариме

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Мики
Тодор Ципоски Мерџан
Потврден огласувач
078818818
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам