1 / 8
VW GOLF VI Variant 1.6 TDI DPF Trendline DSG
11 €
Цената не е фиксна
12.05.2021 17:28

Прилеп / Прилеп

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Golf

Година:

2011

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Каравани

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

10.2021

Сила на моторот:

77 kw / 105 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Се продава Golf 6 1.6tdi DSG Start/Stop Euro5 регистриран до 14.10.2021 увезен од Германија во Септември 2020.
Мењачот е со 7 брзини и има сува ламела нема потреба од менување масло и филтри.
DPF системот е регенериран.
Потрошувачка на отворено 4.3л/100км / комбинирано град и отворено 5.1л/100км
4 зимски гуми Good Year Ultragrip 9 205/55/16
4 нови летни гуми Sava Intesa UHP 205/55/16 со бандаши
250.000km сервис на 248.000
Двозонска клима климатроник
Греачи на предни седишта
Паркинг сензори напред и назад
Атестирана кука
Темпомат и лимитер
Волан со команди
Фабричко радио со блутут, мемориска картичка и навигација
Сменети чаури и паштети на предница Lemforder
Сменети задни спирали
Може да се види и проба секој ден после 15:00

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Mobil
Потврден огласувач
075 / 910 149
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам