1 / 7
Pioneer A - 115
80 €
Цената не е фиксна
03.07.2022 16:24

Куманово / Куманово

Одлично појачало од старата школа на Pioneer
звук на кој може да позавидат и многу поскапи појачала.
Power output: 25 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 50kHz

Total harmonic distortion: 0.2%

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 77dB (MM), 95dB (line)

Output: 150mV (line)

Dimensions: 420 x 282 x 98mm

Weight: 4.6kg

Year: 1989

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Marjan
Потврден огласувач
072520000
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам