1 / 12
VW TOURAN 2.0 TDI AVTOMATIK DSG UVOZ OD SVAJCARIA
9.850 €
22.07.2021 12:21

Гостивар / Гостивар

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Touran

Година:

2011

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Моноволумен

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

01.2020

Сила на моторот:

103 kw / 140 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

UVEZENO OD SVAJCARIA
PLATENI SE SITE DAVACKI DO REGISTRACIA NA MK TABLICI
PROIZVODENA 29.09.2011
MOTOR 2.0 TDI 103 KW - 143 KS
7 STEPEN AVTOMATSKI MENUVAC
OD OPREMA IMA
DVOZONSKA KLIMA
BORD KOMPJUTER
TEMPOMAT
ELEKTRIKA NA STAKLA
ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
SENZOR ZA DOZD
VOZILOTO E EKSTRA SOCUVANO SO IDEALEN MOTOR, BEZ NIKAKVI ZABELESKI !!
2 ORIGINALNI KLUCA
ORGINALNA SERVISNA HISTORIA
100% GARANCIJA ZA KILOMETRI
PERFEKTNA SOSTOJBA

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

SWISS AUTO
CEGRANE
Потврден огласувач
+38978377770
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам