1 / 3
Mining Chia, HDD, SSD, NVME
1 €
Денес 13:00

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Se prodavaat sistemi za skladiranje na plotovi.
*DOSTAPNI VEDNASH*

Dell MD1200 ( DAS Storage )
12x 6TB SAS HDD ( 72TB)
1x LSI Card
-SAS kabli
- Garancija 1 godina
- 4500 EU
__________________________________
Dell EMC NX3240 NAS:
1 x Xeon Bronze 3204 1.9G 16GB RAM
2 x 600GB 10K SAS 12Gbps (For OS)
12 x 12TB 7.2K NLSAS 12Gbps HDD ( 144TB)
Garancija- 1 godina
11500 EU + DDV
___________________________________
Samsung 970 EVO Plus 2 TB - PCI Express 3.0 x4(NVMe) - 600 EU
Seagate FireCuda 520 2TB-PCI Express 4.0 x4(NVMe) - 750 EU

Категорија: Компјутери / Mining Bitcoin Hardware

Се продава од: Претпријатие

Forma Computing
Потврден огласувач
0038970254860
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам