1 / 8
Elektronska Cigara - Vape - SMOK RIGEL Black 230Wati !NOVO!
4.999 МКД
20.12.2022 02:12

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Краток опис на SMOK Rigel Mod комплет:
Кигел Кит е изработен од квалитетно стакло, флексибилен гумен слој и страничен дизајн со класично јаглеродно влакно, што ќе ви донесе уникатна визуелна сензација и удобно чувство на рака. Составен е од резервоар TFV9 и Rigel Mod. Што се однесува до Rigel Mod, тој се напојува со двојни 18650 батерии кои можат да напојуваат максимална излезна моќност до 230W. И следен од неговиот извонреден чипсет, тој може да се активира во 0,001 секунди, обезбедувајќи ви го првиот удар на интензивен вкус и масивна пареа. Покрај тоа, има на располагање кориснички интерфејс со 6 теми во боја. И можете да се префрлате помеѓу различни стилови со истовремено притискање на копчето за FIRE и копчето UP. Покрај тоа, тој е опремен со 0,96-инчен TFT екран за да ги прикаже основните податоци за vape и да ви помогне да го користите уредот. Покрај тоа, тој има USB Type-C за сигурна моќност и побрза брзина на пренесување и повеќекратна заштита за да ги осигури вашето здравје и безбедност. Што се однесува до резервоарот TFV9, тој се одликува со дијаметар од 28мм и капацитет од 6,5мл, што е доволно голем за долготрајно искуство со испарување. Со систем за полнење и подигнување на горниот капак со подигање и отворено, тој е едноставен и безбеден за употреба. Поддржувајќи прилагодлив проток на воздух и V9 мрежест калем 0,15ohm, тоа ви овозможува да добиете масивни облаци и одличен вкус што го сакате. Последно, но не и најмалку важно, трајниот приклучок за позлатен навој 510 овозможува подобро корисничко искуство при поврзување на резервоарот со модот

Карактеристики на моделот Rigel Box:
Големина: 88 * 44 * 28,8 мм
Опсег на моќност на излез: 1-230W
Капацитет на батеријата: 18650 батерии 2500мА 35А (вклучени со комплетот)
Опсег на отпор: 0,1-2,5 ом
Екран: Шарен екран 0,96 инчен TFT
Влезен напон: 6,4-8,4V
Излезен напон: 1,0-8,2V
Напон на полнење: DC / 5V
Струја на полнење: Макс 2А

Карактеристики на резервоарот TFV9:
Материјал: не'рѓосувачки челик
Големина: 56 * 28мм
Капацитет: 6,5 ml
Навој: 510
Калем: V9 решеткаста серпентина 0,15ohm (најдобро: 40-90W)

Детали:
1. 6,5 ml TFV9 дизајн на полнење резервоар и слајд
2. Двојни 18650 батерии и максимална излезна моќност од 230W
3. Двојни калеми V9 Meshed за огромна пареа и одличен вкус
4. Брзина на палење од 0,001s
5. Персонализирајте го корисничкиот интерфејс според вашите желби
6. Опремен со фронтален дисплеј во боја 0,96-инчен TFT
7. USB Type-C за сигурна моќност и побрза брзина на пренесување
8. Повеќекратна заштита: Интелигентно препознавање на атомизаторот, систем за мониторинг на издувачи, 8 секунди, заштита од краток спој, заштита од прегревање, предупредување за слаба батерија
9. Прилагодлива контрола на протокот на воздух на основата на резервоарот

Комплет пакет:
1 * RIGEL Box Mod (без батерија)
Резервоар за 1 * TFV9
1 * V9 калем серпентина 0,15ohm (претходно инсталирана)
1 * V9 Meshed серпентина 0,15ohm
1 * Дополнителна стаклена цевка
1 * Кабел Type-C
1 * Упатство за корисник

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Цигари и Прибор за пушење

Се продава од:

Goran
Потврден огласувач
076525123
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам