1 / 1
ATV LINHAI 300 / T3B
257.430 МКД
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
21.06.2021 09:08

Виница / Виница

Состојба на предмет
Нов

Марка:

ATV

Вид:

ATV/со четири тркала

Година:

2021

Модел:

ATV LINHAI 300 / T3B


ATV LINHAI 300 / T3B


Технички спецификации:

Мотор:

Тип: Четири- тактен SOHC

Зафатнина на цилиндар: 275 cm3

Димензии на цилиндар: Ø 72.5 × 66.8.0 mm (Bore X Stroke)

Компресија: CDI

Тип на ладење: Водено + електричен вентилатор (перка)

Погонски систем:

Тип: 2x4 / 4x4

Пренос: Автоматски CTV L / H / N / R / P ( Low/High/Neutral/Reverse/Parking)

Пренос на кардан

Шасија:

Предна суспензија: Независна McPherson

Задна суспензија: Фиксна оска

Хидраулични шок амортизери

Предни сопирачки: 2 хидраулични диска

Задни сопирачки: 1 хидрауличен диск

Предни пневматици: AT 24 × 8 – 12

Задни пневматици: AT 24 × 11 – 12

Меѓуосовинско растојание: 1205 mm

Димензии: Д/Ш/В 2160/1140/1270 mm

Kапацитет на резервоар за гориво: 14,5 L

Teжина со празен резервоар: 298 kg

Лед дисплеј со повеќе функции

Производител: LINHAI

Земја на потекло: Кина

Економичен теренски моторцикл со компактен мотор, високи перформанси и зачудувачки ниска цена за врвниот квалитет кој го добивате. Неколкукратен носител на престижната награда “ATV Design of the Year”, во неколку земји.

Има складна и продолжена шасија која пружа максимален комфорт и уживање при секојдневно користење. Придвижуван е од тивок, 4-тактен мотор со водено ладење, располага со електронски подесив погон на две или четири тркала, независна суспензија на сите тркала и автоматска трансмисија од канадскиот 🇨🇦 производител CVTech.

Покрај исклучително ниската цена, овој квадрицикл располага и со богата опрема и тоа: масивен заштитен браник, моќно витло од 3000lbs, преден и заден робусен багажник, контрола на движење. опрема за влечење, штитници за раце, дигитален, мултифункционален дисплеј, целосно LED осветлување и што уште не.

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

PROFICENTER
BREGALNICKA
Потврден огласувач
075293222
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам