1 / 1
ATV LINHAI 500 / T3B
316.930 МКД
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
21.06.2021 09:10

Виница / Виница

Марка:

ATV

Вид:

ATV/со четири тркала

Година:

2021

Модел:

ATV LINHAI 500 / T3B

Технички спецификации:

Мотор:

Тип: Четири- тактен SOHC со eден цилиндар
Зафатнина на цилиндар: 492,8 cm3
Димензии на цилиндар: Ø 87.5 × 72 mm (Bore X Stroke)
Компресија: CDI
Тип на ладење: Водено + електричен вентилатор (перка)
Погонски систем:
Тип: 2x4 / 4x4 со електронска промена
Пренос: Автоматски CTV L / H / N / R / P ( Low/High/Neutral/Reverse/Parking)
Кардански пренос напред и назад
Шасија:
Предна суспензија: Независна McPherson
Задна суспензија: Независна со А-Вилушки (Independent duble A-Arm)
Хидраулични шок амортизери со прилагодувачка пружина
Предни сопирачки: 2 хидраулични диска
Задни сопирачки: 1 хидрауличен диск (Т3В)
Предни пневматици: AT 25 × 8 – 12
Задни пневматици: AT 25 × 10 – 12
Меѓуосовинско растојание: 1490 mm
Димензии: Д/Ш/В 2150/1160/1270 mm
Kапацитет на резервоар за гориво: 12,5 L
Teжина со празен резервоар: 371 kg
Лед дисплеј со повеќе функции
Производител: LINHAI
Земја на потекло: Кина
Во шумата, на патот или во полето. За работа или уживање. Овој моќен квадрицикл, со врвни перформанси ќе Ве однесе онаму каде што никој до сега не се осмелил. Изненадува со неговата сестраност и универзалност, но и со врвниот перформанс. Располага со моќен SOHC мотор со водено ладење, канадскa автоматскa CVT трансмисија, погон на сите тркала со заклучување на преден диференцијал, робусна шасија, модерен дизајн и одлична, независна суспензија на сите тркала. Поседува и пакет богата опрема како масивен заштитен браник, моќно витло од 3000lbs, преден и заден робусен багажник, контрола на движење. опрема за влечење, штитници за раце, дигитален, мултифункционален дисплеј, целосно LED осветлување и што уште не

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

PROFICENTER
BREGALNICKA
Потврден огласувач
075293222
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам