1 / 1
ATV TGB BLADE 600LT / T3B
515.000 МКД
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
21.06.2021 09:15

Виница / Виница

Состојба на предмет
Нов

Марка:

ATV

Вид:

ATV/со четири тркала

Година:

2021

Модел:

ATV TGB BLADE 600LT / T3B

Тип на мотор: 561 cc, Single Cylinder, SOHC-4 тактен
Моќност: 38.5 HP (28.3 kW)
Димензии на цилиндар: Ø 95 × 79.2 mm (Bore X Stroke)
Стапка на компресија: 10.2: 1
Вртежен момент: 53.6 Nm / 5500 rpm
Погон на 4 тркала ( 2x4 - 4×4 со електронско префрлање )
Менувач: L/H/N/R/P ( low/high/neutral/reverse/parking)
Начин на пренос: Автоматска CVT трансмисија на кардан
Предна суспензија: Двојна А-Вилушка (Double A-Arm)
Задна суспензија: Хидраулични амортизери –прилагодливи на 5 позиции
Предни/задни сопирачки: Хидраулични диск сопирачки
Предни пневматици: AT 25 × 8 – 12
Задни пневматици: AT 25 × 10 – 12
Меѓуосовинско растојание: 1450 mm
Димензии: Д/Ш/В 2280/1250/1420 mm
Kапацитет на резервоар за гориво: 18 L
Опремен со дигитален мултифункционален дисплеј
Дневни лед светла
Електричен излез 12V, 10A, 120W
Производител: TGB
Земја на потекло: Тајван
Квадрицикл со атрактивен дизајн, врвна технологија и највисоко ниво на опрема. Располага со издржлив едноцилиндричен мотор од 561cc со директно вбризгување (EFI) кој испорачува огромна моќ, автоматска CVT трансмисија со интегрирани најквалитетни, јапонски компоненти 🇯🇵 која може да издржи огромни оптоварувања, погон на сите тркала, заклучувње на диференцијали,продолжена шасија со доволно простор да понесе двајца возрасни патници, а воедно да пружа исклучителна стабилност при возењето.

Опремен е со моќно витло, атрактивни алуминиумски тркала од 12". опрема за влечење, дневно LED осветлување, висококвалитетни амортизери, мултифункционален LED дисплеј...

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

PROFICENTER
BREGALNICKA
Потврден огласувач
075293222
Испрати Е-маил до огласувачот

ATV LINHAI 300 / T3B

257430 МКД

ATV LINHAI 500 / T3B

316930 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам