1 / 12
Hitachi HCA/HMA 7500 mk II Pre-power
700 €
21.09.2022 23:32

Гостивар / Гостивар

Hitachi HCA/HMA 7500 mk II Pre-power zasiluvaci, MosFet,
Sonicen Vintage audiofilski set, kompletno ispraven i socuvan

Cena 700 evra

Mozno e da se kupi zaedno so tuner Hitachi FT 8000, najdibriot fm tuner na ovoj brend, audiofilski primerok, dobro socuvan i ispraven.

Cena vo komplet 849 Evra
Samo tuner Hitachi FT 8000, 150 evra.

Originalni fotografii

https://www.hifiengine.com/manual_library/hitachi/hma-7500.shtml
http://www.good-old-hifi.de/hitachi_hca-_und_hma-7500_mkii/
https://www.hifiengine.com/manual_library/hitachi/ft-8000.shtml
https://www.fmtunerinfo.com/reviewsH-L.html#hitachi


Kontakt: tel. 075-28 60 28
e-mail: gigi.2806@yahoo.com

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Gigi
Потврден огласувач
075286028
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам