1 / 10
BMW 116d 2.0D 116KS TWIN TURBO-2012
8.900 €
Цената не е фиксна
9.100 €
30.11.2021 23:47

Крива Паланка / Крива Паланка

Марка:

BMW

Модел:

116

Година:

2012

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2021

Сила на моторот:

85 kw / 116 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

MarkA: BMW
Model: 116 d
Motor: 2.0 D ( dizel )
Moknost: 116 KS( 85 KW )
Godina na proizvodstvo:2012
Menuvac Racen: 6 Brzini
Kilometrite pominati: 240 000
Zemja na poteklo italy

‼️ VOZILOTO E VO TOP SOSTOJBA SERVISIRANO SAMO VO BMW SERVIS‼️


OPREMA:
✅ ALUMINSKI FELNI
✅ KLIMATRONIK
✅ MODULI ZA SPORT/CONFORT DRIVE
✅ START/STOP
✅ MULTIMEDIA
✅ TELEFON/BLUETOOTH
✅ USB/AUX
✅ ELEKTRIKA NA STAKLA
✅ ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
✅ BORD KOMPJUTER
✅ TONIRANI STAKLA
✅ ABS/ESP
✅ AIRBAGS 6
✅ SERVISNA KNISKA
✅ 2 KLUCA

‼️ BEZ ZAMENI ‼️

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Denis
Потврден огласувач
075666096
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам