1 / 12
LED SVETLO SVETLA ZA VELOSIPED PREDNO + ZADNO KOMPLET
1.000 МКД
14.11.2022 12:15

Битола / Битола

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Комплет нови моќни светла со држачи, најнова LED технологија, водоотпорни, висококвалитетни и со големи перформанси.

Опис на предно светло:
Моќно LED светло со најнова Т6 диода 50000LM, со повеќе од 200 метри домет при фокусирање на зракот, куќуштето е изградено од цврста алуминиумска легура и затворено со гумици што го прави целосно водоотпорно. Работи со три батерии ААА или една батерија 18650. Многу малку троши струја што го прави извонредно за долги патувања поради долготрајсноста. Лесно се монира на држачот и лесно се вади, што го прави и мултифункционално за да се користи за повеќе намени. Освен што можи да се подеси ширината на светењето има и повеќе модови на работа

Опис на задно светло:
100% Нови LED/LASER светла со повеќе модови на работа. Водоотпорни на временски услови (но тоа не значи дека можи да се потопат во вода). Идеални за подобрување на безбедноста со исцртување на паралелни ласерки линии за да се задржи безбедно растојание, можат да работат во два мода и тоа независно од LED светлото, можат или да трепкаат или цело време да светат. Исто и LED светлото е независно од ласерот во кое има вградено 5 LED и работи во повеќе мода. Должината и позицијата на ласерскиот зрак зависи од аголот и од висината како ќе ги поставите. Работи со две ААА батерии.

ВРШИМЕ ДОСТАВА ПРЕКУ КАРГО ДО ВАША АДРЕСА ИЛИ ДО КАРГО ЦЕНТАРОТ ВО ВАШИОТ ГРАД НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Делови за Велосипеди и додатоци / Осветлување

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
075812864
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам