1 / 1
Правосмукалка DOZER 260
17.060 МКД
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
29.07.2021 10:14

Виница / Виница

Состојба на предмет
Нов

Технички карактеристики:

Број на мотори: 2

Моќност: 2000 W (max 2400)

Капацитет на сад: 60 l

Сила на вшмукување: 90 l/s

Teжина: 25.6 kg

Производител: Lavor

Земја на потекло: Италија

Максималната ефикасност кај чистењето , со минимален труд е возможна само со новите правосмукалки за професионална употреба LAVOR DOZER!

DOZER - профи серијата се правосмукалки наменети за суво и влажно вшмукување, производ на италијаскиот 🇮🇹 LAVOR. Располагаат со по два моќни и тивки мотори , резервоар со голем капацитет, направен од нерѓосувачки челик (INOX) сместен на робусна количка со практичен држач за додатоци, филтер за многукратна употреба со вграден тресач кој овозможува негово лесно чистење во текот на работата и вграденото испусно црево, што го олеснува празнењето. Покрај стандардниот комплет INOX цевки и црево, секоја DOZER правосмукалка во комплетот содржи и две папучи, една за суво (со четка) и една за вшмукување на течности (со брисач), додаток мала четка, како и додаток за чистење на тесни и тешко достапни места.

Идеална е за употреба во хотели , училишта, болници , производствени погони , продавници, канцеларии, резиденцијални и деловни објекти , како и перални и сервиси за чистење и одржување на хигиена.

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Автосервис и Автоперална опрема

Се продава од: Претпријатие

PROFICENTER
BREGALNICKA
Потврден огласувач
075293222
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам