1 / 1
NV1 NVMe PCIe SSD - 2TB
13.499 МКД
25.01.2022 23:31

Чаир / Скопје

Состојба на предмет
Нов

🟥NV1 NVMe PCIe SSD - 2TB

✅NV1 NVMe ™ PCIe SSD на Kingston е суштинско решение за складирање кое нуди брзини за читање/пишување 1 до 2.100/1.700MB/s, што е 3 до 4 пати побрзо од SSD-базиран SSD, и 35 пати побрзо од традиционалниот хард диск.

✅NV1 работи со помала моќност, помала топлина и побрзо време на вчитување. Ефикасните перформанси и едностраниот дизајн M.2 2280 (22x80mm) го прават NV1 идеален за тенки преносни компјутери и системи со ограничен простор.

✅Капацитет 2TB за да ви го даде целиот простор што ви треба за апликации, документи, фотографии, видеа и многу повеќе.

____________________
▪️Arena Kompjuteri
▪️Bul. Hristijan Todorovski Karposh ,78
▪️Skopje, Butel
▪️+389 75 30 30 00
▪️+389 75 22 22 01
▪️arenaelectronics@live.com
www.ae.mk

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Хард дискови

Се продава од:

Arena Electronics
Hristijan Todorovski 78, Butel, Skopje
Потврден огласувач
075477087
Испрати Е-маил до огласувачот

Maxtor M3 Portable Hard Disc

2490 МКД

Hard Disk Toshiba P300 2TB

3250 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам