ПРЕВОДИЛАЧКИ УСЛУГИ ОД МАКЕДОНСКИ НА СРПСКИ ЈАЗИК И ОБРАТНО
5 €
17.08.2021 18:29

Скопје Центар / Скопје

ПРЕВОДИ СО ЗАВЕРКА од страна на судски преведувач се правни документи:
• Изводи на родени, венчаница, потврди и уверенија, свидетелства и дипломи итн.
• Правни документи како што се: решенија, уверенија, потврди, одлуки, записници итн.
• Документација на физички лица, техничка и медицинска документација, како што се: сметки, изводи од судски регистар, дијагнози, рецепти итн.

ПРЕВОДИ БЕЗ ЗАВЕРКА се оние преводи кои ги изготвува самиот преведувач, но не ги заверува со својот печат и потпис бидејќи за нив не е потребна гаранција, како што се:: web страни, упатства за употреба на разни технички апарати, каталози, стручни текстови (дипломски работи, магистратурии итн).

УСМЕНИ ПРЕВОДИ: присуство на постојан судски преведувач на местото на настанот: венчавка, бракоразводна парница, судска парница итн.

Контакт: +389 74 203091, судски тумач и преведувач Александра, е-маил: astojcevski131@yahoo.com

Категорија: Услуги, Сервисери / Админстративни услуги / Преводи на текстови - Лектура

Се продава од:

Aleksandra
Потврден огласувач
38974208052
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам