1 / 12
OMEGA Z HORIZON FITNESS PREMIUM ЛЕНТА ЗА ТРЧАЊЕ НАЈНОВ МОДЕЛ
1.699 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
21.06.2022 12:30

Аеродром / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

OMEGA Z HORIZON FITNESS GERMANIJA

Omega Z Лента за трчање најнов модел

за домашна употреба

1.699,00 € 105500Ден.

Тежина 113,50 кг
Големина 183 × 89 × 144 см
Дебелина на лентата

1,6 мм
Газна површина (L x W)
140 x 53 см

Систем за амортизација

Амортизирање со варијабилен одговор (VRC)

Наклон
0 - 12%

Брзина
0,8 - 20 км на час

Дополнители
Контрола со еден допир, површина на конзолата со висок сјај, преклопување на FeatherLight

Континуирана моќност на моторот
3 HP / 2.2 kW (дигитален погон)

Прикажи прозорец
3 обоени LED прозорци


Време, растојание, склоност, брзина, калории, отчукувања на срцето

Програми
Намалување на телесната тежина; Ритам на срцето: HR цел,% HR цел; Чекори: 5000, 10,000; Корисник, пулсен воз (Пулс 1, 2, 3, 4); Растојание: 1k, 5k, 10k; Цел на калории: (300kcal, 500kcal, 700kcal; интервал: брзински интервал, интервал на растојание;

Забава
компатибилен со Kinomap, компатибилен со fitDisplay, победи, конкуренција, спринт 8, виртуелен активен, целно растојание, цел на брзина, цел на калории, цел на срцева фреквенција, интервали, упатство

Ритам на срцето
Сензори за пулсни раце и лента за градите (Bluetooth ремен за градите, достапен како додаток)

Работни димензии (L x W x H)
183 x 89 x 144 см

Димензии на склопена (LxWxH)
103 x 89 x 169 см


Максимална тежина на корисникот
159 кг

Тежина на производот
93 кг

ПЕРИОДИ ЗА ГАРАНЦИЈА

Од испорака на производ, ги преземаме следниве гарантни периоди за домашна употреба (само за приватна употреба):
Рамка и магнетна кочница 30 години
Погонски мотор 10 години
Електроника и делови 2 години
Трошоци за поправка * 2 години


РЕВОЛУЦИОНЕР ВО ФУНКЦИЈА И ДИЗАЈН
Дали забележувате нешто? Нашата лента за трчање Омега З има целосно нов дизајн на рамки. Држачите се наклонети напред едноставно нудат повеќе простор за вашите спринтови со компактни димензии. И, дефинитивно ќе го правите ова редовно со иновативната и ефективна програма за обука HIIT Спринт 8 во иднина.

ТЕХНОЛОГИЈА НА ПУЛСЕТРАИН
Програмата PulseTrain го користи вашиот ритам на срцето во комбинација со универзалниот јазик во боја за оптимално да го поддржува вашиот тренинг на нашата неблагодарна работа Омега З. Без оглед на тоа дали правите обука за издржливост, аеробни тренинзи, тренинг на прагот или анаеробна обука, конзолата постојано ги проверува отчукувањата на срцето и сигналите со промена на бојата на LED дисплејот дали сте во целната област или треба да го прилагодите интензитетот.

ДОПОЛНИТЕЛНИ АПП
Бесплатната апликација fitDisplay од Horizon Fitness го поврзува вашиот паметен телефон или таблетот преку Bluetooth со Omega Z и нуди забава, мотивација, следење на тренингот и многу повеќе. Со Virtual Active, вие возите или водите интерактивно низ вистински пејзажи низ целиот свет.

Увозник и дистрибутер за Johnson Health

АЛПЕ СПОРТ
Fitness solutio
Кузман Јосифовски Питу 24/15
1000 Скопје Македонија
Нас. Аеродром до Н.Железничка станица
alpesportplanettrejd@yahoo.com
+3892461547
078 359 359
078 323 388
070 220 856

Категорија: Спортска опрема и активности / Фитнес / Вежбање / Справи / Опрема / Ленти за трчање

Се продава од:

ALPE SPORT
Потврден огласувач
+38978359359
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам