1 / 12
OPEL CALIBRA 16V
2.500 €
Цената е фиксна
07.08.2022 13:45

Битола / Битола

Марка:

Opel

Модел:

Calibra

Година:

1992

Гориво:

Бензин / Плин

Километри:

180000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Купеа

Боја:

Црвена

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2023

Сила на моторот:

110 kw / 150 ks

Kласа на емисија:

Еуро 2

Kolata e vo odlicna sostojba
Od oprema poseduva
Klima
Siber
Abs
Servo volan
Bord kompjuter
Greaci na retrevizori
El podesvanje na retrevizori
El na prozori
El siber
17ki bandasi
Angel eyes svetla
Sport spirali
C20xe motor 150ks (preubav motor)
F20 menjac
Remus izduv
Plin so dizna atestiran
Bela saltabla
Centralno zaklucvanje dalinsko
Fabricni satcinja za pritisok na maslo i volt metar
Registrirana do juli 2023
Kolata e mnogu dobra
Mozi da se vidi vo sekoe vreme

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Bojan
Потврден огласувач
078252021
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам