1 / 2
Најздрави протеини - јајца од јапонска препелица
7 МКД
30.06.2022 15:16

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Внесувајте ги најздравите протеини кои ги содржат јајцата од јапонска препелица. Тие се природен енергетски извор за сите спортисти. Содржат, 74,6% вода, 13,1% белковини, 11,2% масти, 1,1 % минерали, 3,2 mg железо, 2,2 mg фосфор, 0,5 mg калциум, 300 IЕ витамин А, 0,1 mg витамин B1, 0,8 mg витамин B2, 0,5 mg витамин В6
Богати се со есенцијални амино-киселини (метанин, лисин, финиланин и др). Содржат 5 пати повеќе фосфор, 7 пати повеќе железо и 10 пати повеќе витамини од обичното кокошкино јајце.
Го нарекуваат енергетска бомба, иако има само 15 калории.
Вршиме бесплатна достава низ Скопје
Во секое време свежи јајца по само 7 денари!
Попуст за поголеми количини!
Инвестирајте во вашето здравје.

Категорија: Спортска опрема и активности / Фитнес / Вежбање / Исхрана

Се продава од:

Tomislav
Потврден огласувач
070221358
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам