1 / 8
Merenje podzemni vodi, voden tek, voden stolb, radiostezia
10 €
01.06.2022 10:34

Ѓорче Петров / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Вршиме мерење на присуство на подземни води во следниве случаи:

1. Мерење за утврдување на присуство на подземни води со цел артериско бушење и нивна експлоатација. Се одредува најповолна точка за бушење при што се зема во предвид пронаоѓање најмала длабочина, прекрстување на повеќе водни текови, големина на воден тек, пронаоѓање на повеќе водни текови еден над друг. Квалитетот на водата не може да се одреди. За ова мерење се потпишува писмен договор за пронаоѓање на водата со толеранција од 10 % од одредените вредности. Доколку водата не се пронајде според добиените мерења се враќаат парите за мерењето, како и обештетување на клиентот со 30% од цената за бушење.
Цена 10 евра за метар должен.
Минимална цена 50 евра ( доколку водата е на помала длабочина од 5 метри)

Постои можност за паушална цена од 100 евра без гаранција како што е погоре наведено.

2. Мерење на градежни парцели на коишто треба да се изградат стамбени или други објекти со цел избегнување на штетно влијание на подземни води.
Цена 1евро / м2

3. Мерење во стамбени објекти со цел
избегнување на нивното штетно зрачење.
Можна е изработка не уред за
неутрализација на зрачење (не е вклучен во
цената).
Цена за мерење до 100 м2 - 50 евра

Истотака вршиме мерење на подземни метални инсталации и нивно обележување по цена од 2 евра за метар.

Можно се и други истражувања во зависност од вашите потреби.

- ЗА СИТЕ МЕРЕЊА ПЛАЌАЊЕТО СЕ ВРШИ ОДНАПРЕД

- МОЖНА Е СОРАБОТКА СО ФИРМИ И ЛИЦА КОИ ВРШАТ БУШЕЊЕ ПОД ДРУГИ УСЛОВИ И ЦЕНА

- ЗА УСЛУГИ НАДВОР ОД СКОПЈЕ СЕ НАПЛАЌААТ И ПАТНИ ТРОШОЦИ

Категорија: Услуги, Сервисери / Нови Технологии

Се продава од:

dejan
Потврден огласувач
071337977
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам