1 / 11
Mazda 3 1.6, 2006 god. ODLICNA
3.900 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

01.07.2022 08:32

Битола / Битола

Марка:

Mazda

Модел:

3

Година:

2006

Гориво:

Дизел

Километри:

160000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

05.2023

Сила на моторот:

80 kw / 109 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Prodavam odlicno socuvana Mazda 3 1.6

Proizvedena 2006 g. so izminati 174000 km.
Uvezena e od CH
Pred 20 000 km e napraven kompleten golem servis:
- set rebrast kaish so vodna pumpa
-proverka na dizni i zamena na gumici
- greaci za nafta
-novi zadni amortizeri
-predni jabucici

Pred 2000 km smeneto maslo 5*30 i komplet site filtri (vozduh, maslo,nafta, filter klima).

Mazdata tehnicki e vo ODLICNA sostojba I odrzuvana na vreme
Ima odlicen dizel motor 1.6 80 kw I ne trosi gram maslo
Enterierot e odlicno socuvan
Klima ima I odlicno raboti
Se na kolata funkcionira besprekorno

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

??????
Потврден огласувач
075269457
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам