1 / 3
Се продава градежна парцела во Долно Оризари - Битола
1 МКД
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

23.11.2022 13:47

Битола / Битола

Квадратура:

12162 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продава градежна парцела - градежно земјиште (КП бр.1169 за КО Долно Оризари) со површина од 12162 м2 во новата населба во Долно Оризари- Битола која се наоѓа на точно 4 км од центарот на Битола (Саат Кула).
Парцелата со цела должина од едната страна излегува на главен асфалтен пат и истата располага со електрична, водоводна и канализациона мрежа.
На 200м од парцелата има приклучок до хидросистемот на ЈП Стрежево Битола.
Парцелата е со права пропорција која ја чини погодна за секаква намена и е влезена во ДУП за Долно Оризари – Битола.
Локализирана е околу куќи наменети за семејно домување и е на мирна локација погодна за изградба на куќи за живеење или индустриски објекти, магацини, стоваришта и др. бидејќи се наоѓа во близина во радиус од 1км на големите индустриски објекти како што се Млекара Битола, Цермат, Стентон градба, СН Сообраќаен центар и др.
Парцелата е со решени имотно-правни односи ! ! ! ЦЕНА ПО ДОГОВОР ! ! ! ! ! !
За дополнителни информации:
Контакт телефон: 075/972-888 - Кристијан
email: kristijanbtt@gmail.com

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Кристијан
Потврден огласувач
075972888
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам