1 / 12
VW TIGUAN 2.0 TDI 110kW Comfortline | Business 5d | 2018god
22.600 €
Со вклучен ДДВ
02.04.2023 21:15

Кочани / Кочани

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Tiguan

Година:

2018

Гориво:

Дизел

Километри:

180000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2022

Сила на моторот:

110 kw / 150 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

VW TIGUAN 2.0 TDI 110kW | Comfortline | Business 5d | 2018god
Увезена од ЕУ
Менувач: Рачен
Надворешна боја: Плава металик
Внатрешна боја: Сива
Година на производство: 2018
Прва регистрација: 02.03.2018
Поминати километри: 185.000
100% гаранција на километри
Оригинална сервисна книшка
Претходни сопственици: 1
Два клуча
Дополнителна опрема:
- Асистенција на линии;
- Асистенција напред за спречување на судар;
- Сензори за пешаци;
- Сензори на светла;
- Лед внатрешно осветлување;
- Амбиентални светла;
- Автоматика за долги светла;
- Сензори за дожд;
- Целосен панорамски покрив;
- Автоматски лизгачки покрив;
- Алуминиумски бандажи;
- Греачи на седишта;
- Електрика на ретровизор;
- Фабрички затемнети стакла;
- Кожен волан;
- Команди на волан;
- Автоматика на седишта;
- Масажер на седишта;
- Борд компјутер;
- Голема навигација - целосна на тач;
- Паркинг сензори;
- Сензори за светла;
- Темпомат;
- Централно заклучување;
- Електрика на прозори;
- Автоматска кука - позади;
- Странични алуминиумски шини;
- Странични алуминиумски лајсни;
- Полици на задни седишта;
- Wi-fi полнач за мобилен телефон;
- Софтвер за ЦД-ром;

Возилото поседува нови зимни гуми PIRELLI SCORPION
Погледнете повеќе слики на нашите социјални мрежи:
- FACEBOOK: https://www.facebook.com/AutoZentrumMK/
- INSTAGRAM: autozentrum.mk

- ГАРАНЦИЈА ЗА КИЛОМЕТРАЖА
- МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ
- МОЖНОСТ ЗА ЛИЗИНГ
- УВЕЗЕНА ОД ГЕРМАНИЈА

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава / Можна е замена од:

AutoZentrum
Потврден огласувач
071388889
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам