1 / 4
Prodavam zvucnici ТЛ(четворосистемски) 10 incen bas
1 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

19.09.2022 08:27

Скопје Центар / Скопје

Четворосистемски звучници на продажба
Кутијата е Трансмисиона линија
Изработени од квалитетни драјвери , и квалитетни компоненти за скретницата.
Карактеристики :
Осетливост 90 db
Импенданса 8 ома
Фреквентен опсег 40hz -30 Khz
Точки на сечење на драјверите ( на скретница)
250 Hz / 790Hz / 2,7 Khz
Височина 115см
Длабочина 51 см
Ширина 26 см
Рамна Фреквентна карактеристика која благо паѓа према високи( најпреферирана аудиофилска крива , ненапорна за слушање во подолг временски период) , одлична карактеристика на импенданса во целиот распон.
Ги мачкаат на леб за појадок многу поскапи кутии .
Можете да ги чуете по договор и со ваш засилувач.
За се што дополнително ве интересира јавете се на телефон .

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Звучници

Се продава од:

Ицко
Потврден огласувач
078308531
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам