1 / 1
БАРАМЕ ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАРИ, ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕРИ И МОНТЕРИ
1 МКД
22.09.2022 20:08

Битола / Битола

Категорија:

Електроника, Електротехника

Пол :

Машко

Образование:

Средно училиште

Возачка дозвола:

Б

Познавање на јазици:

Не е важно

Компјутерски вештини :

Добро

ДООЕЛ ДЕНИЦА - МП ИМА ПОТРЕБА ОД ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАРИ, ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕРИ И МОНТЕРИ СО И БЕЗ РАБОТНО ИСКУСТВО.

Опис на работното место:

• Изведба на нисконапонски електрични инсталации во индустриски и деловни објекти;
• Изведба на сопствени трафостаници во индустриски објекти;
• Положување и инсталација на нисконапонски енергетски и сигнални кабли;
• Монтажа на кабловски регали;
• Ожичување на нисконапонски разводни ормари и ормари за автоматско управување;
• Монтажа на електро опрема;
• Изведба и монтажа на електро ормари;
• Испитување на ожичени електро ормари;
• Изведба и монтажа на соларни фотонапонски централи;
• Изведба на алармни системи, противпожарни системи и видеонадзор во индустриски објекти;
• Водење евиденција за вградени материјали и извршени активности.


Потребни квалификации:

• Завршено средно образование (3 или 4 степен);
• Желба за работа;
• Позитивен став;
• Комуникативност, љубезност и педантност;
• Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност;
• Способност за тимска работа;
• Способност за работа под притисок;
• Флексибилност и адаптибилност;
• Возачка дозвола Б катергорија;
• Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност.

Работно време и место каде се извршува работата:

• Понеделник - Петок 07:00 ÷ 16:30 (по потреба за итна интервенција во Викенд)

• Работниот ангажман вклучува работа во  реон Битола како и теренска работа на територијата на Република Македонија.

Категорија: Вработување / Нудам работа

Се продава од:

DENICA-MP
Потврден огласувач
078331413
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам