1 / 3
Lenovo ideapad 330 15ich kako nov
530 €
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

25.10.2021 19:36

Карпош / Скопје

Производител:

Lenovo

Xaрд диск HDD:

250 GB

РАМ Меморија:

12 GB

Модел на процесор:

Intel Core i5

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

15 - 16 инчи

Sovrsheno odrzhan. Odlichen za rabota i gaming.


MODEL: IdeaPad 330-15ICH 81FK

CPU : Intel(R) Core(TM) i5-8300H CPU @ 2.30GHz, 2304 Mhz, 4 Core(s), 8 Logical Processor(s);

GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050, 4GB GDDR5;

RAM: 12.0 GB DDR 4 2400MHz (16GB max)

Storage: 512GB M.2 SSD / PCIe NVMe, PCIe 3.0 x 4, 32Gb/s

Display : 15.6" (396mm) FHD (1920x1080), anti-glare, LED backlight, 200 nits, 16:9 aspect ratio

Connectivity: 11ac, 2x2, Wi-Fi + Bluetooth combo adapter, M.2 Card

Ports: Two USB 3.1 Gen 1, one USB 3.1 Type-C Gen 1, Ethernet (RJ-45), HDMI 1.4a, headphone / microphone combo jack

Camera: 720p HD, 1.0MP resolution,

Microphone: Yes

OS: DOS

Battery: Integrated Li-ion 45Wh battery, MobileMark 2014: 8 hr

Color: Grey

Weight: 2.2 kg

Warranty: expired

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo_Laptops/ideapad_330_15ICH/ideapad_330_15ICH_Spec.PDF

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Vojkan
Потврден огласувач
070605040
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам