1 / 3
Parcela za benziska pumpa od 17,255m2 - ZDRAVESKI
17.255 €
13.12.2021 14:55

Свети Николе / Свети Николе

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

17255 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продава парцела за бензиска пумпа пред Свети Николе.
Парцелата се наоѓа на новиот автопат Миладиновци - Штип, 4км пред Свети Николе.
Парцелата е со површина од 17.255м2, се наоѓа во градежен реон предвиден со урбанистичкиот план со намена Е2 ( комунална супраструктура / бензиска пумпна станица ) – за изградба на бензиска пумпна станица и услужни центри со придружни содржини ( хотели, мотели, сервиси, паркинзи, продажен пункт ) по желба на инвеститорот.
Планирана површина за градење изнесува 17,066 м2.
Процентот на изграденост изнесува 72%.
Коефициентот на искористеност изнесува 0.99
Катност: П + 2.
Максималната дозволена височина од нивото на заштитниот тротоар до слеме изнесува 12.0м.
Цена: 100 евра/м2 .
За повеќе информации, обратете се на:
Ѓоко: 078 303 253
Јулијана: 076 361 360
Шифра: 0052

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од: Претпријатие

ZDRAVESKI - REAL ESTATE
Потврден огласувач
078303253
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам