1 / 2
Cisco ASA 5505 firewall 8 ports
3.000 МКД
06.01.2023 11:20

Скопје Центар / Скопје

Nikogas ne iskoristen firewall cisco asa 5505

Cisco ASA 5505 е целосно опремен заштитен зид (firewall) за мали деловни работни места, филијали и претпријатија. Обезбедува заштитен зид со високи перформанси, SSL и IPsec VPN , Користејќи го интегрираниот графички Cisco Adaptive Security Device Manager (ASDM), Cisco ASA 5505 може брзо да се распореди и лесно да се управува, помагајќи им на бизнисите да ги намалат оперативните трошоци. Се одликува со флексибилен 8-портен switch 10/100 Fast Ethernet, чии порти можат динамично да се групираат за да создадат до три одделни VLAN за домашен, деловен и интернет сообраќај за подобрена сегментација и безбедност на мрежата.
Cisco ASA 5505 обезбедува два приклучоци за напојување преку етернет (PoE), што го поедноставува распоредувањето на Cisco IP телефони со високо сигурни способности за глас со нула допир преку IP (VoIP) и распоредување надворешни точки за безжичен пристап за зголемена подвижност на мрежата.

Категорија: Компјутери / Останато

Се продава од:

Kk
Потврден огласувач
078214969
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам