1 / 12
PROTEKTORI STITNICI SHTITNICI KOMPLET ZA RACE I NOZE NOVI
1.400 МКД
01.07.2022 11:00

Битола / Битола

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

*Два пара штитници BSDDP, еден пар за раце / лакти, и еден пар за нозе / колена.

*Удобност и заштита при удар, а истовремено со својот дизајн и материјали кои се користени при изработката нудат и одлична вентилација за да не дојди до потење на кожата.

*Специјано дизајнирани школки кај кои пластичниот материјал е направен со висока еластичност за заштита од кршење при удар, како и добро да се прилагодат на потребната положба.

*Освен за возење на мотор можи да се користат и за заштита при работа, планинарење, возење велоосипед и други слични спортови.

*Во изработката користена и EVO пена за да обезбеди поголем степен на удобност и заштита за колената и лактите, со супер отпорност на удари, т.е. подобар тампон при судир.

*Модерен и популарен стил кој прави да изгледате спортски и да се чувствувате удобно и сигурно.

*Универзална големина со прилагодливи затегачи.

ВРШИМЕ ДОСТАВА НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КАРГО!

Категорија: Моторни Возила / Делови за мотори / мопеди и Опрема / Стајлинг и Спортска опрема

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
075812864
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам