1 / 11
harman kardon pm-650
По Договор
28.11.2021 01:20

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

odlicno pojacalo 100% ispravno vidi gi site moi oglasi
Harman Kardon PM650
Hi Current Capability Integrated Amplifier (1983-84)
Specifications
Power output: 50 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 0.5Hz to 140kHz

Total harmonic distortion: 0.08%

Signal to noise ratio: 78dB (MM), 80dB (line)

Semiconductors: 83 x transistors, 2 x FET, 8 x diodes, 17 x zener diodes, 3 x bridge rectifiers, 2 x varistors

Dimensions: 440 x 122 x 360mm

Weight: 10.4kg

Year: 1983

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Hi-fi Стерео системи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

cd recevier onkyo cr-l5

0 €

marantz mcr 502

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам