1 / 12
Печки на дрва Камин со цигли Kamin na drva drvo pecka печка
1.300 МКД
26.09.2022 18:33

Прилеп / Прилеп

Состојба на предмет
Нов

🔥 Печка на дрва 1300 ден.
🔥 Камин со шамотни цигли 1800 ден.

📌🔥 Печка на дрва - мини каминче 1300 денари 🔥
- Димензии: висина 660мм, должина 330мм, ширина 330мм
- 2 типови, со отвор за дрва и без отвор за дрва
- Метална решетка за жар
- Врата со регулација на воздух
- Пепеларник
- Идеални ногари
- Боја црна мат
- Излез за ќумец ф120 на горниот дел

📌 Камин со шамотни цигли 1800 денари 🔥
- Димензии: висина 750мм, должина 350мм, ширина 350мм
- 2 типови гусени плочи, со отвор за дрва и без отвор
- Шамотни цигли во ложиштето
- Шамотен дупли газер со цигли
- Метална решетка за жар
- Врата со регулација на воздух
- Пепеларник
- Во долниот дел имаат простор за чување на дрва
- боја црна мат
- излез за ќумец - борија ф120мм

📌 Печките на дрва се идеални за топлење на една просторија до 35м2. Печките загреваат брзо, во внатрешниот долен дел ѕидани се со шамотни цигли за да ја зачувуваат топлината. Поставена е дебела решетка за жарта, а на горниот дел имаат плоча, можност за избор со отвор горе за дрва и без.

☎️ Нарачки на: 077 915 999 + Viber 📲🟣

📬 Нарачки во Инбокс 📩 Месинџер 📝 www.skari.mk

📌 Испорака низ цела Македонија преку карго 🚛

Akcija kamin pecka spore sporet drva drvo toplenje камин дрва дрво греење greenje zima зима klima kamin na drva kamin za drva ogan ogin spore печка печки pecki kamini камини pampur pampuri kumbe kumbinja ќумбе пампур пампури ќумбиња

* Голем шпорет со рерна и гусена голема плоча 3500 денари

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Камини

Се продава од:

Филип
Потврден огласувач
077915999
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам