1 / 1
Инжинер-Архитект
1 МКД
02.12.2021 14:13

Кисела Вода / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Категорија:

Градежништво, Архитектура

Пол :

Не е важно

Образование:

ВСС-VII Степен

Возачка дозвола:

Б

Познавање на јазици:

Англиски

Компјутерски вештини :

Многу добро

Маб Градба,лиценцирано друштво за градежни дејности, Скопје има потреба од дипломиран инжинер-АРХИТЕКТ
Квалификации и вештини:
*Универзитетска диплома - Архитектура
*Напредно ниво на познавање на софтвери поврзани со позицијата (ArchiCAD, SketchUp и слични).
*Претходно искуство од минимум 3 години.
*Вештини за управување со време и рокови.
*Аналитички вештини и ориентираност кон детали.
*Адаптивност во канцелариска и теренска работа.
*Организиран и тимски настроен
*Да планира, дизајнира и контролира изведба на сите
идни и тековни архитектонски планови.
*Моделирање, структурирање и одржување архива
со цртежи и шаблони во релевантните
архитектонски софтвери.
*Да биде компатибилен при мултитаскинг и симултантно работење во неколку тековни проекти.
*Плата по договор
*Работно време од пон-петок

Категорија: Вработување / Нудам работа

Се продава од: Претпријатие

Маб Градба
Потврден огласувач
070411880
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам