1 / 4
Cooler Master MasterBox MB520 RGB
3.000 МКД
04.12.2021 15:22

Скопје Центар / Скопје

MODEL NUMBER: MCB-B520-KGNN-RGB
MATERIALS: Steel, Tempered Glass, Plastic
COLOR: Black
DIMENSIONS (L X W X H): 496 x 218 x 468mm
I/O PANEL: 2x USB 3.0, Audio In & Out (supports HD audio)
RGB CONTROL: RGB controller included, 1 to 3 RGB splitter cable included
PRE-INSTALLED FANS - FRONT: 3x 120mm RGB Fan
PRE-INSTALLED FANS - REAR: 1x 120mm (Black)
FAN SUPPORT - FRONT: 3x 120mm, 2x 140mm
FAN SUPPORT - TOP: 2x 120mm, 2x 140mm
FAN SUPPORT - REAR: 1x 120mm
RADIATOR SUPPORT - FRONT: 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm
RADIATOR SUPPORT - TOP: 120mm, 240mm
RADIATOR SUPPORT - REAR: 120mm

Куќиштето има 3 преинсталирани RGB кулери напред и еден црн кулер позади. Има можност за инсталација на радиатор напред до 360мм и 240мм горе.
Повеќе спецификации на официјалната страна: https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mid-tower/masterbox-mb520-rgb/.

Користено е 2 год.
Има гаранција уште 3 год.

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Куќишта

Се продава од:

Златко
Потврден огласувач
071366474
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам