1 / 4
Se izdava deloven prostor na odlicna lokacija
9.000 МКД
Цената не е фиксна
13.06.2022 13:12

Штип / Штип

Квадратура:

59 m²

Греење:

Нема

Шифра:PP1035
Се издава деловен простор на одлична локација во Сењак ул.Борис Крајгер бр.8 со површина од 59m².Просторот располага со 1 WC,кујна и отворен дел кој е погоден за ординација, салон за убавина, канцеларии, трговија и многу други бизнис намени.Пред деловниот простор има паркинг.
Условите за изнајмување на просторот се :
– деловниот простор се изнајмува на минимален рок од една година;
– закупнината се плаќа во тековниот месец најдоцна до 15ти и изнесува 9000 денари ;
– штетите кои ке настанат одкако закупецот ке влезе во објектот се санираат на негов трошок во најбрз можен рок;
-тековните сметки како струја,вода,интернет,телевизија се на товар на закупецот.
https://tvojdom.mk/.../%d1%81%d0%b5-%d0%b8%d0%b7%d0%b4.../

Категорија: Недвижности / Дуќани

Се изнајмува од:

Твој Дом-Агенција за недвижности
Ванчо Прќе 121
Потврден огласувач
074230500
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам