1 / 11
Деловен Стан во центар на Штип
350 €
Цената е фиксна
30.12.2021 13:00

Штип / Штип

Број на соби:

3,5

Квадратура:

100 m²

Греење:

Струја

Спрат:

1 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Полу наместен

Лифт:

Не

Година на градба:

1980

Година на реновирање:

2010

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Нема

Ориентација:

Исток

Адреса:

Вначо Прќе

id: rb1029/ванчо прќе 62
штип македонија
350€/месец
description
https://we4home.mk/rental/stan-deloven-prostor-stip-centar/
стан деловен простор во штип центар
apartment - штип
Се издава стан од 100 м2 во центарот на Штип кој е наменет само како деловна просторија, канцеларии и слично. Станот се наоѓа на едносмерната улица во Штип или Улица Ванчо Прќе 62 првиот влез спроти намата (стоковна куќа нама). Станот се издава пред се на странски организации, здруженија, агенции, невладини организации, претствавништва и други, како и домашни со севкупен висок ниво на кридибилност и за подолг временски период.
Станот располага со следниве простории и распоред: Ходни, остава, тоалет, соба со биро, кујна со трпезарија, втора соба со бироа од која се влегува во трета соба. Станот е наместен со нов канцеларски намештај, основни потребни работи има нова клима инвертер.

Услови за изнајмување:
– Просторот се изнајмува на период најмалку од една години
– Доколку станот се издаде за повеќе од една години цената ќе биде 300€/месец
– При издавање се наплаќа наем за два месеци (еден за наем еден за депозит)
– Сметките за струја, интернет и вода и влез се на товар на наемникот и се плаќаат месец за месец
– Сите штети во објектот ги подмирува закупецот.
– Дефектите од инвестиционен карактер во станот ги одстранува сопственикот, додека од карактер за тековно одржување закупецот.
– Станот не се издава за живеење, студенти или слично.

Категорија: Недвижности / Станови

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам