1 / 1
1.3’’ SOFT DOME TWEETER LAVOCE
25 €
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
22.12.2021 09:38

Тетово / Тетово

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Loudspeaker type High - Dome tweeter
Category of diameter 2 inch / 5 cm
Magnet type Neodymium Ø22 mm
Shape Cylindrical
External diametre 48 mm
Mounting diametre 42.5 mm
Basket front tickness 14.1 mm
Depth 31 mm
Znom 8 ohm
Frequency range 1250-30000 Hz
Recommended use from 2500 Hz
Power handling 15 W
Max power 30 W
Sensitivity 92 dB
Voice coil diametre 1.00 inch
Fs 1250 Hz
Re 5.8 ohm
Qts 1
Qes 1.84
Qms 2.3
Le 0.04 mH
Shipping weight 0.15kg

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Озвучување

Се продава од:

Princ sound
29 Noemvri 9
Потврден огласувач
070259738 070224570
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам