1 / 1
Faital PRO HF105
112 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
22.12.2021 10:23

Тетово / Тетово

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов


Nominal Impedance 8 Ohm
Minimum Impedance 6.7 Ohm
AES Power Handling (1) 40 W
Maximum Power Handling (2) 80 W
Minimum Crossover Frequency (3) 1.7 kHz
Sensitivity (1W/1m) (4) 107 dB
Frequency Range 1.4÷20 kHz
Voice Coil Diameter 37 mm (1.46 in)
Winding Material Al
Former Material Kapton
Diaphragm Material Ketone Polymer
Diaphragm Shape Annular
Winding Depth 2.1 mm (0.08 in)
Magnetic Gap Depth 2.6 mm (0.10 in)
Flux Density 1.5 T
Magnet Ferrite Ring
Re 5.5 Ohm
Phase Plug Design Radial
Exit Angle (5) Combined Exit
NET Air Volume filled by HF Driver 0.26 dm^3 (0.009 ft^3)

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Озвучување

Се продава од:

Princ sound
29 Noemvri 9
Потврден огласувач
070259738 070224570
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам