1 / 1
TWEETER FAITAL PRO HF107
156 €
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
22.12.2021 13:40

Тетово / Тетово

Испраќам по карго    

Nominal Impedance 8 Ohm
Minimum Impedance 6.8 Ohm
AES Power Handling (1) 70 W
Maximum Power Handling (2) 140 W
Minimum Crossover Frequency (3) 1.3 kHz
Sensitivity (1W/1m) (4) 109 dB
Frequency Range 1.3÷20 kHz
Voice Coil Diameter 44 mm (1.73 in)
Winding Material Al
Former Material Kapton
Diaphragm Material Ketone Polymer
Diaphragm Shape Annular
Winding Depth 2.3 mm (0.09 in)
Magnetic Gap Depth 2.6 mm (0.10 in)
Flux Density 1.9 T
Magnet Ferrite Ring
Re 5.4 Ohm
Phase Plug Design Annular
Exit Angle (5) Combined Exit
NET Air Volume filled by HF Driver 0.5 dm^3 (0.018 ft^3)

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Озвучување

Се продава од:

Princ sound
29 Noemvri 9
Потврден огласувач
070259738 070224570
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам