1 / 1
TWEETER HF146 FAITAL PRO
268 €
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
22.12.2021 13:45

Тетово / Тетово

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Nominal Impedance 8 Ohm
Minimum Impedance 6.8 Ohm
AES Power above 0.9 kHz (1) 80 W
AES Power above 0.65 kHz 40 W
Maximum Power above 0.9 kHz (2) 160 W
Maximum Power above 0.65 kHz 80 W
Minimum Crossover Frequency (3) 0.9 kHz
Sensitivity (1W/1m) (4) 109 dB
Frequency Range 0.7÷18 kHz
Voice Coil Diameter 65 mm (2.56 in)
Winding Material Al
Former Material Kapton
Diaphragm Material Ketone Polymer
Diaphragm Shape Dome
Winding Depth 3 mm (0.12 in)
Magnetic Gap Depth 4.2 mm (0.17 in)
Flux Density 1.7 T
Magnet Neodymium Slug Crown
Re 5.5 Ohm
Phase Plug Design Annular
Exit Angle (5) 29° Conical
NET Air Volume filled by HF Driver 0.55 dm^3 (0.019 ft^3)

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Озвучување

Се продава од:

Princ sound
29 Noemvri 9
Потврден огласувач
070259738 070224570
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам