1 / 1
Macbook pro late 2011, i7, 8GB,SSD
1 €
Цената е фиксна
06.06.2022 00:59

Аеродром / Скопје

Производител:

Apple

Xaрд диск HDD:

250 GB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

15 - 16 инчи

Macbook pro late 2011
Procesor Core i7 (I7-2675QM) 2.2GHz
Ram 8gb ddr3L Crucial 1333 mhz
GPU ATI Radeon hd6750
SSD Liteon 256GB

Laptopot e socuvan kako nov bez nitu edna grepka, i cista istorija. Instaliran e nov High Siera OS, i osnoven softver. Baterijata e socuvana drzi skoro kako nova. So nego doaga 85w magsafe polnac.
Cena 280 eur FIKSNA!
https://everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-i7-2.2-15-late-2011-unibody-thunderbolt-specs.html

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Дејан
Потврден огласувач
070358845
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам