1 / 1
Faital PRO WG141
122 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
24.12.2021 08:45

Тетово / Тетово

Испраќам по карго    

Type Plane Wave Guide
Throat Diameter 36.5 mm (1,4 in)
Frequency Range 0.8÷20 kHz
Recommended Crossover Freq. (1) 0.8 kHz
Horizontal Nominal Coverage (-6dB) (2) 110°
Material Al
Mouth Height 163 mm (6.4 in)
Mouth Width 130 mm (5.1 in)
Depth 200 mm (7.9 in)
Mouth Mounting Holes (4x) 7 mm (0.28 in)
Net Weight 1.4 Kg (3.1 lb)
Shipping Box
(Single Carton Box) 232 x 179 x 142 mm
(9.1 x 7.0 x 5.6 in)
Shipping Weight 1.65 Kg (3.6 in)
NET Air Volume filled by HF Horn 1.0 dm^3 (0.035 ft^3)

Категорија: Музички инструменти и опрема / Опрема за музички инструменти / Озвучување

Се продава од: Претпријатие

Princ sound
29 Noemvri 9
Потврден огласувач
070259738 070224570
Испрати Е-маил до огласувачот

KFC-E170P 17cm Component speaker system

3040 €

Tweeter FAITAL PRO HF100

58 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам