1 / 1
Kasetofot Technics RS-TR355 Double Deck
50 €
03.06.2022 08:18

Аеродром / Скопје

Продавам Technics RS-TR355 Stereo Double Cassette Deck во одлична состојба

Type: auto reverse, double compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x playback, 1 x record/playback, 1 x erase

Motor: 2 x DC servo

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B, C

Headroom Extension: HX Pro

Frequency Response: 20Hz to 19kHz (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 74dB (dolby C)

Wow and Flutter: 0.07%

Input: 60mV (line)

Output: 0.4V (line)

Dimensions: 430 x 136 x 290mm

Weight: 4.8kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Останато

Се продава од:

Vlado
Потврден огласувач
070228105
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам