1 / 5
Klima ured VIVAX AERI silver 3.5 kW
32.990 МКД
36.990 МКД
02.09.2022 19:37

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Последни количини
⭐️Енергетски ефикасен клима уред со silver mirror внатрешен дизајн од само 30 990ден!⭐️
✅ Ефективно греење до -20
✅ 8С заштита од замрзнување
✅ iFeel
✅ Turbo
✅ Модерен дизајн
✅ Познат и врвен квалитет!
✅ 5 години гаранција!

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (7.0/4.1)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4160.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4780.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3520/3810 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1089 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1050 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:539.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h
НИВО НА БУЧАВА:38.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -20 ℃ ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:8.20 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:26.50 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:40 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Јонизатор, Bio-филтер, Филтер за прашина
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:770 X 555 X 300 mm
ГАРАНЦИЈА:5 години

VIVAX AERI 3.5kw - 33.990ден.
VIVAX AERI 3.5kw Silver Mirror - 33.990ден
VIVAX AERI 5.5kw - 45.990ден

📞📞📞Контакт телефон: 075557600 📞📞📞
Бесплатна достава на територија на град Скопје

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Клима уреди

Се продава од: Претпријатие

Сакам Клима
Ѓорче Петров 74
Потврден огласувач
075557600
Испрати Е-маил до огласувачот

VIVAX 12AERI+ АКЦИСКА ЦЕНА

34990 МКД

Vivax inverter -25 A+++

39990 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам