1 / 6
KLIMA SERVIS & ANTIBAKTERISKO CISTENJE NA SITE KLIMI
87 €
29.06.2022 18:12

Карпош / Скопје

ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ НА КЛИМА УРЕД И НЕГОВАТА ВАЖНОСТ ❗❗❗
📣 Иако клима уредите се наметнуваат како нешто без кое не се може, поготово во летниот период, треба да бидете внимателни и да водите сметка за нивната хигиена. Во спротивно поприлично може да го загрозите вашето здравје.
📣 Несоодветно одржувана клима и тоа како може да биде ваш голем непријател, затоа што е совршено место за развој на многу микроорганизми и бактерии, а посебно се издвојува бактеријата "Легионела", која за жал може да биде и фатална по човечкиот живот. Чести симптоми предизвикани од бактеријата се: слабост, омалаксаност, зголемена температура, болки во мускулите, кашлање без искашлување, воспаление на плуќа и уво, иритација на очите, носот, грлото, јаки главоболки, умор и пад на концентрација.
🚨 Најзагрозени од бактеријата "Легионела" се луѓето со респираторни проблеми, мали деца, хронично болни, алкохоличари и постари лица.
📣 Многу голем број на луѓе што користат клима уред, воопшто не се запознаени со важноста на редовното хемиско-бактериолошко чистење на клима уредите што ги користат постојано, како во домашни услови, така и во работни простории.
📣 Препорачливо е да се прави хемиско-бактериолошко чистење еднаш годишно во домашни услови, а доколку се користи климата во канцеларија со повеќе луѓе, во кујна на сендвичара/кафе бар/ресторан и два пати годишно.
✅ Со редовното одржување (чистење) на клима уредот, покрај вашето здравје кое е примарно, добивате и далеку поефикасен и поекономичен уред којшто беспрекорно ќе ве опслужува во моментот на користење.
"КЛИМАТРОНИК ПРОФЕСИОНАЛ"
☎️ 078 405-705
☎️ 070 212-341

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Клима уреди

Се продава од:

Klimatronik Profesional
Потврден огласувач
078405705 ; 070212341
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам