1 / 12
Digital Piano CASIO Privia PX-S1100 Клавир Пиано Klavir
41.590 МКД
15.07.2022 13:38

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Digital Piano
CASIO Privia PX-S1100
Цена: 41.590,- мкд.
Месечна рата: 1.733,- мкд.

Софистициран модел кој заслужно и гордо го носи победничкиот дизајн за 2020 година, одликуван како “reddot winner 2020” и “iF Design Award 2020”.

Технички спецификации:
- 88 клавиши
- 2-сензорна механика (Scaled Hammer Action Keyboard)
- 5 нивоа на чувствителност при допир
- Мултидимензионален генератор на звук
- 192-кратна полифонија
- Репродукција на 18 различни инoструменти
- "Layer" функција - можност за удвојување на инструменти
- "Split" функција – делива клавијатура
- Дигитални ефекти (Hall simulator x 4, Surround x 2 Chorus x 4)
- “Brilliance” ефект (7 нивоа -3~0~+3)
- Компатибилен со Chordana Play (апликација во функција на екстерен контролер)
- Приклучок за слушалки - Stereo mini jack x 2
- LINE OUT
- AUDIO IN - Stereo mini jack
- USB TO HOST (MIDI)
- USB TO DEVICE
- Приклучок за педал единица (три педали)
- Звучен систем (8W + 8W) x 2
- Можност за напојување на батерии (x 6 AA)
- Димензии (Ш х Д х В) 1,322 х 232 х 102 mm
- Тежина 11,2 kg
- Достапно во црна/бела/црвена боја
- Опционално со компатибилна сталка - 48.890,- мкд


Кон инструментот, вклучено во цената следува:
- 1 година гаранција
- инструкции и обука за користење на софтверот
- WU-BT10 (Bluetooth адаптер за MIDI & Audio конекција)

За повеќе информации, обратете се лично до тимот на KRITERIUM MUSIC, телефонски или преку нашата Facebook страница. Ќе ни биде задоволство стручно да Ве советуваме и Ви помогнеме во изборот.

Следете не на нашата facebook и instagram страница и бидете во тек со актуелните содржини, акции и понуди.
FB: KRITERIUM MUSIC
Instagram: kriteriummusic

Сегогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Контакт Тел.: +389 23 25 25 25
Мобил./Вибер: +389 78 23 56 72

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Синтисајзер/Пијано

Се продава од:

KRITERIUM MUSIC
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1
Потврден огласувач
+389 23 25 25 25
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам